Podstawy dla początkujących graczy zakładów wzajemnych

Typowanie wyników sportowych u bukmacherów to postawienie pieniędzy na wynik, który przewidujemy, że padnie w danym zdarzeniu. Zakłady możemy zawierać na wiele sposobów. Legalni bukmacherzy w Polsce oferują szeroki wachlarz zarówno rodzajów zakładów jak ogromną różnorodność typów. Te porady bukmacherskie mają na celu pogłębić wiedzę na temat zakładów sportowych.

jak obstawiać zakłady wzajemne
Porady bukmacherskie dla początkujących graczy zakładów

Rodzaje zakładów bukmacherskich:

  1. Single – czyli zakłady pojedyncze, w których pieniądze stawiamy na jedno zdarzenie sportowe. Ten rodzaj zakładu najczęściej wybierany przez typerów grających dużymi stawkami i osoby zajmujących się bukmacherką profesjonalnie. W typach solo, bo tak również nazywamy single, nasze szanse na poprawne wytypowanie są największe. W meczu piłkarskim mamy statystycznie 33,333 procent szansy na wygraną. Jeżeli wybierzemy dyscyplinę (tenis ziemny) lub rodzaj typu gdzie remis (powyżej poniżej) nie występuje, matematyka daje nam aż 50 procent szans. Reszta to nasza wiedza i umiejętność poprawnej analizy .
  2. Akumulatory – zwane często również zakładami kombinacyjnymi lub kombo. To nic innego jak kupon złożony z kilku lub nawet kilkunastu typów zagrany za określoną stawkę. Tylko poprawne wytypowanie wszystkich z nich daje nam wygraną. Z tego powodu jest to rodzaj zakładu obarczony sporym ryzykiem przegranej. Niektóre firmy oferują zakład bezpieczny, w którym nietrafienie jednego typu też daje wygraną, oczywiście znacznie niższą niż w przypadku wygrania całego kuponu. Ta forma gry najchętniej wybierana jest przez osoby typujące sporadycznie i obracających niskimi stawkami, gdyż stawka mnożona jest przez skumulowany kurs wszystkich zdarzeń na kuponie. Choć trafić zakład kombo jest bardzo trudno (zwłaszcza taki złożony z kilkunastu typów), ale nie jest zadaniem niemożliwym do wykonania. Świadczą screeny wygranych kuponów akumulowanych z kursem łącznym nawet kilka tysięcy, zamieszczane przez typujących w internecie.
  3. Maxikombi –  inaczej nazywane zakładami systemowymi lub rozpisami. To rodzaj zakładu, w którym na kuponie umieszczamy od dwóch do kilkunastu typów. Załóżmy, że będzie to osiem spotkań piłkarskich. Jesteśmy przekonani, że trafimy 5 z nich, a do trzech pozostałych mamy wątpliwości. Gramy zatem kupon maxikombi w systemie 5 z 8 co oznacza, że trafienie 5 typów daje nam wygraną. Jeżeli uda nam się wytypować więcej zdarzeń, nasza wygrana jest proporcjonalnie wyższa. Zakłady systemowe bardzo często grane są przez osoby regularnie obstawiające, świadome, jakie ryzyko niesie granie wyłącznie akumulatorów i chcące zminimalizować ryzyko porażki jednocześnie cieszyć się relatywnie wysoką wygraną w stosunku do wniesionej stawki w przypadku trafienia kuponu.
  4. Blokowe –  zakłady blokowe to forma zakładów systemowych. Stworzenie kuponu blokowego polega na umieszczeniu od dwóch do najczęściej kilku typów w jednej grupie, czyli bloku kursy poszczególnych zdarzeń kumulują się, dając kurs łączny grupy. Tych bloków możemy stworzyć od dwóch do nawet kilkunastu. Następnie ustalamy dla nich dowolny rozpis, jaki chcemy zagrać. W odróżnieniu od standardowych rozpisów systemowych zakłady blokowe generują dużo wyższe kursy, przez co nasza ewentualne wygrana jest odpowiednio bardziej znacząca. Wynika to z faktu, że w zakładzie blokowym na wygraną składają się skumulowane kursy grup. Przykładowo w pierwszym bloku typujemy trzy zdarzenia, których łączny kurs wynosi 6.0, w drugiej grupie umieszczamy dwa mecze o łącznym kursie 5,5 a w trzeciej trzy spotkania, których łączny kurs to 9.0. Dla tych trzech bloków ustalamy rozpis 2 z 3, co oznacza, że jeżeli trafimy dwie grupy A i B, nasza stawka pomnożona zostanie o iloczyn kursów tych grup w tym wypadku 6 × 5,5, czyli 33. Jeśli zdecydujemy się na rozpis 2 z 3 i 3 z 3 to trafienie wszystkich trzech grup da wygraną o łącznym kursie 297! Oczywiście zakłady blokowe możemy łączyć z zakładami systemowymi, czyli w jednej grupie umieścić kilka spotkań w innej zaś tylko jedno.
bukmacher betfan polska oferta zakładów
Zakłady bukmacherskie Betfan – Kod promocyjny na darmowy bonus

Przykład:

Rozpis 2 z 3 stawka 2 PLN na system. Całkowita stawka 6 PLN

Grupa A

Trzy typy o łącznym kursie 6.0

Grupa B

Dwa typy o kursie 5,5

Grupa C

Trzy typy kurs 9.0 

Tabela wygranych:

AB =  2 x 33 wygrana 66 złotych

AC =  2 x 54 wygrana 108 złotych

BC = 2x 49,5 wygrana 99 złotych

Rodzaje najpopularniejszych typów

1. 1 x 2– podstawowy rodzaj typu, w którym przed meczem obstawiamy zwycięstwo gospodarzy, remis lub zwycięstwo gości. W zdarzeniach, w których remis nie występuje, (np. siatkówka) typujemy albo zwycięstwo gospodarza, albo gości.

2. Under/ over– bardzo popularny rodzaj zakładu, który polega na określeniu czy w danym spotkaniu wystąpi większa lub mniejsza liczba określonego zdarzenia. Najpopularniejszym zakładem under/over jest zakład na liczbę goli w meczu piłkarskim. Na przykład w spotkaniu Mancherster United- Liverpool typujemy czy padnie więcej, czy mniej niż 2,5 bramki. Typu under/ over mogą dotyczyć również ilości punktów w meczu koszykarskim, siatkarskim czy piłki ręcznej. Typować możemy również inne zdarzenia jak liczbę rzutów rożnych w meczu, żółtych kartek czy ilość gemów w tenisie.

sts oferta darmowych bonusów
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

3. Handicapy – przed rozpoczęciem meczu jeden z uczestników otrzymuje bonu w postaci dodatkowych punktów lub bramek, czyli przewagę. Zadaniem typera jest określenie czy dana drużyna wykorzysta handicap, czy też nie. Przykład Legia gra z Lechem. Handicap dla Lecha bukmacher okresla na pułapie 0-1. Oznacza to, że przed spotkaniem ekipa z Poznania już prowadzi. Jeżeli Legia wygra 1-0 mamy typ x, czyli remis, wygrana wyższa niż jedną bramką daje wygrany typ na 1. W każdym pozostałym przypadku wygrywający typ to 2.

4. Dokładny wynik – jak sama nazwa wskazuje gra na dokładny wynik, polega na jego poprawnym wytypowaniu w wybranym spotkaniu. Dotyczy to nie tylko meczów piłkarskich, ale również w innych dyscyplinach jak hokej na lodzie, siatkówka czy tenis ziemny.

5. Kto lepszy – ten rodzaj zakładu najczęściej dotyczy dyscyplin indywidualnych jak lekkoatletyka, biegi narciarskie, kolarstwo czy niezwykle popularne w naszym kraju skoki narciarskie. Polega na prawidłowym wskazaniu, który z zawodników zajmie wyższą lokatę w klasyfikacji końcowej. Na przykład na liście startowej skoków narciarskich mamy Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Typujemy, który będzie lepszy, czyli zajmie wyższą pozycję w tabeli po ukończeniu zawodów. Typ kto lepszy może dotyczyć również rozgrywek w grach zespołowych. Tu możemy na przykład obstawić, który z klubów zakończy sezon na wyższym miejscu w lidze.  

Bukmacher

Jaki nowy bukmacher oferuje darmowe bonusy i promocje bukmacherskie? Czy bukmacher Betfan posiada kod promocyjny, który daje dodatkowe korzyści? Tak, kod promocyjny "BETFAN" to dodatkowy bonus w postaci zakładu bez ryzyka do kwoty 100 PLN. Bonus można odebrać na stronie bukmachera www.betfan.pl

Kody promocyjne

Back to top button